Gastronomická metropole světa

Degustace místních specialit vám může trvat léta, protože São Paulo je opravdu světovou gastronomickou metropolí. Každé ze zdejších etnik se na „paulistánském menu“ podepsalo. V São Paulu bublají pod pokličkou delikatesy asi v 12 500 restauracích, které nabízejí 52 typů kuchyní. Kdo se v tom má vyznat? Nejjednodušší je pátrat v tradičních čtvrtích nejrůznějších kultur po jejich vyhlášených restauračních pokladech a tam zamířit.
Nejlepší italské podniky nehledejte jinde, než v italských čtvrtích Bixiga nebo Mooca. S pizzou se nemůžete trefit vedle. V konzumaci pizzy je São Paulo na druhém místě na světě, každý den se jich tu v 6000 pizzerií upeče přes milion. Jestli máte rádi japonskou kuchyni, v restauracích asijské čtvrti Liberdade se rázem ocitnete v jiném světě. Zruční „sushi-mani“ vás ohromí svým uměním přímo před vašima očima, a abyste rozluštili jídelní lístek, nebylo by špatné mít s sebou občas překladatele. Čtvrti jako Higienópolis a Consolação skrývají poklady židovské, ale také arabské kuchyně, Bom Retiro lokální, pro cizince skoro neviditelné korejské hospůdky, do Santo Amaro, které osídlili Němci, si můžete zajet na pořádnou klobásu s kyselým zelím.
Rušné business čtvrti jako je Itaim Bibi, Vila Mariana, okolí Avenidy Paulisty či Avenidy Faria Limy nebo moderní rezidenční oblasti, např. Moema, Paraíso nebo Jardins, zvou do bezkonkurenčních contemporary restaurací (současných) a fusion barů, které jsou také pastvou pro oči, zejména pro milovníky současné architektury a designových interiérů. Najdete zde nejlepší jihoamerické steaky nebo americké burgery. Tradiční brazilské hospody butecos, kde teče proudem čepovaný chopp (lehké nepasterizované pivo), hledejte hlavně ve Vila Madaleně. Malý hlad zaženete v každé kavárně u tradičního cafezinha (kafíčko) a pao de queijo (pečené slané kuličky nebo koule ze sýrového těsta)…

Úplné znění článku naleznete v tištěné podobě časopisu Země světa č. 1/2016

Shopping Cart