Festival tetování v Bangkoku

Festival tetování

Thajsko je zemí svátků a festivalů. Jeden z nejbizarnějších se každý rok odehrává v chrámu Bang Phra ležícím asi padesát kilometrů západně od Bangkoku. Tady se scházejí majitelé ochranného tetování sak yant, kterému jsou připisovány magické účinky.

Tetování si lze v Bangkoku pořídit na více místech, nabídka tetovacích salonů je pestrá, ale ten, kdo usiluje o více než pouhou ozdobu těla, se musí vydat za některým z mistrů sak yantu. Tady se může dočkat ochrany, která odpuzuje černou magii a přináší štěstí. Za doprovodu manter, provázejících celý úkon, vznikne tetování, jehož energie během několika týdnů prostoupí do celého těla a vytvoří jeho ochranný obal.

Některé z  používaných vzorů pocházejí ještě z předbuddhistických časů, v jiných se odrážejí meditační vize jednotlivých současných mistrů. K nejoblíbenějším vzorům patří motiv s tygrem symbolizující moc a autoritu. Často se používají také různé buddhistické motivy, zejména zobrazení samotného Buddhy. Velikému zájmu se těší také tzv. pět řad – jejich nositel se již nemusí obávat černé magie a různých nepříznivých vlivů, ale naopak se může dočkat štěstí. Sílu energie pěti řad mistři sak yantu ještě zvyšují opakováním pěti posvátných manter. V západním světě se o známost tohoto vzoru postarala zejména herečka Angelina Jolie, která se pro něj vydala k Ajahnu Nu, jednomu z nejznámějších mistrů sak yantu. Jejího příkladu pak následovaly i další celebrity…