Festival tetování

Tetování si lze v Bangkoku pořídit na více místech, nabídka tetovacích salonů je pestrá, ale ten, kdo usiluje o více než pouhou ozdobu těla, se musí vydat za některým z mistrů sak yantu. Tady se může dočkat ochrany, která odpuzuje černou magii a přináší štěstí. Za doprovodu manter, provázejících celý úkon, vznikne tetování, jehož energie během několika týdnů prostoupí do celého těla a vytvoří jeho ochranný obal.
Některé z  používaných vzorů pocházejí ještě z předbuddhistických časů, v jiných se odrážejí meditační vize jednotlivých současných mistrů. K nejoblíbenějším vzorům patří motiv s tygrem symbolizující moc a autoritu. Často se používají také různé buddhistické motivy, zejména zobrazení samotného Buddhy. Velikému zájmu se těší také tzv. pět řad – jejich nositel se již nemusí obávat černé magie a různých nepříznivých vlivů, ale naopak se může dočkat štěstí. Sílu energie pěti řad mistři sak yantu ještě zvyšují opakováním pěti posvátných manter. V západním světě se o známost tohoto vzoru postarala zejména herečka Angelina Jolie, která se pro něj vydala k Ajahnu Nu, jednomu z nejznámějších mistrů sak yantu. Jejího příkladu pak následovaly i další celebrity.
Ajahn Nu získal znalosti svého umění v buddhistickém klášteře Bang Phra z 18. stol., odkud pocházejí nejproslulejší thajští mistři sak yantu. Tetování si odtud odnášejí právníci, lékaři nebo vojáci chystající se do některé z riskantních bojových misí. Ti všichni si zde podávají dveře se členy nejrůznějších mafií, kteří si také tetování oblíbili.
V průběhu let mnichové z Bang Phra provedli tetování tisícům lidí. Pro svůj obřad používají dlouhou kovou nebo bambusovou tyč s jehlou upevněnou na jejím konci. Inkoust se připravuje ze speciálních ingrediencí jako palmový olej, dřevěné uhlí nebo hadí jed. Sak yant se většinou nanáší na záda, ale s prázdnou nemusí odejít ani ti, kteří se obávají případné bolesti spojené s celým procesem. Zvolený motiv si mohou nechat umístit například do automobilu, kde je má chránit před dopravními nehodami…

Shopping Cart