Ticino na kolejích

Gotthard. Mohutný alpský masiv tvořil po staletí přirozenou přírodní bariéru, která značně komplikovala přístup do dnešního Ticina od severu. Jediná cesta vedla přes dvoutisícový průsmyk, spolehlivě přístupný pouze během několika nejteplejších měsíců v roce; tamní horská silnice se od podzimu do pozdního jara ostatně zavírá dodnes.
Opravdovou revoluci v gotthardské dopravě přinesla teprve železnice na sklonku 19. stol. – tehdy byl otevřen za strašlivou cenu stovek obětí první gotthardský tunel, který je dnes srdcem světoznámé Gotthardské železnice. Až se vypravíte do Ticina, nenechte si v žádném případě ujít mýty opředený starý Gotthard. Nehledě na to, že už pár let vede na „italský“ jih Švýcarska výrazně rychlejší cesta nejdelším tunelem světa.

Gotthard Panorama Express

Víc jak stoletý Gotthard je historickou pýchou švýcarských železnic. A současnou pýchou téhle trati se stal namísto mezinárodních expresů a různých modelů „pendolin“, jež ustoupily z točité alpské dráhy do nového expresního rekordního tunelu, panoramatický Gotthard Panorama Express. Součástí výletnické nabídky jsou bohatě prosklené vozy s obřími okny zakrojenými až do střechy v první třídě a stahovací okna ve druhé třídě pro lepší fotografování bez odlesků…

Shopping Cart