Dachstein-Tauern-Region

Nejlepší systém umělého zasněžování v Rakousku umožňuje v oblasti stabilní a dlouhou sezonu. Většina sjezdových tratí na Planaii je středně těžká a dostatečně široká, takže si tady užijí především zkušenější sjezdaři. Jedinečným bonbonkem pro zdatné jezdce je FIS dojezd do Schladmingu se světovými parametry, kde se pravidelně každým rokem koná v rámci Světového poháru noční závod ve slalomu. Začátečníci se naopak budou dobře cítit v horních pasážích hory, kde na ně čekají nenáročné a velmi široké tratě značené modrou barvou.
Skipas zahrnuje i skibus a lanovku na dachsteinský ledovec, který nabízí lyžování v prašanu do nadmořské výšky 2700 m a dech beroucí výhledy. Pestrá je i nabídka sáňkařských drah (měří až 7 km) a snowparků.
Lyžařská oblast Dachstein-Tauern-Region dnes náleží do lyžařského gigantu Ski amadé, který sdružuje původně samostatné lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal. S jediným skipasem tak můžete vyzkoušet více než 700 km denně upravovaných sjezdovek a využít 270 lanovek a vleků. Každý lyžař i snowboardista – od začátečníka až po závodníka – zde najde spousty sjezdovek různé náročnosti. Výuku dětí usnadňují a zpestřují „kouzelné“ koberce, speciální výukové kolotoče a dětské vleky…

Úplné znění článku naleznete v tištěné podobě časopisu Země světa č. 9/2016

Shopping Cart