Kouzlo thajské masáže

Tiše procházíme pod chocholy vějířovitě uspořádaných listů ravenal, nazývaných „palmy cestovatelů“, a usedáme do altánku mezi jezírky. Pohodlná křesla rozevírají svou náruč k relaxaci, za zády nám šumí pramínek životadárné vody vytékající z úst démona Rahu, toho, jenž se snaží pozřít slunce a podaří se mu to pouze jednou za dlouhou dobu a jen na chvilku. Stříbřitý vodopád zlehka bubnuje na unavené spánky a přivírá oční víčka. Téměř na hranici bdění vnímáme jakoby zdálky jemné doteky drobných rukou, které omývají naše nohy a hnětou svaly a šlachy na kotnících a nártech.
„Madam, masáž pod hvězdami,“ rozzáří se dívčina tvář úsměvem a ukáže na oblohu, která se jakoby mávnutím proutku zatáhla černým sametem zdobeným stovkami zlatistých jiskřiček. Kousek od nás si tam na nebeské báni hoví Velký vůz a na opačné straně motýlkovitý Orion. Cítíme se jako někde na vzdáleném ostrově a zapomínáme na ruch a shon velkoměsta za branami tohoto velkolepého masážního centra. Na dvě hodinky nyní zapomeneme na troubící tuktuky a uspěchanou metropoli.
Daleké světy dráždí fantazii. Cvičené prsty masérky ovšem lákají pozornost zpět k pozemským radovánkám. To již ležíme pohodlně na lehátku, v uzavřené místnosti, kterou se line tradiční thajská hudba. Dívka zvolna, ale důrazně jezdí po svalech nohou, rukou a hlavy, aby uvolnila stres, napětí a únavu. Ta pravá nuat phaen thai či boran (tradiční thajská masáž) se vyznačuje silným statickým a rytmickým tlakem. Tělo je stlačováno, natahováno a natřásáno, vždy za blízkého kontaktu masérky a zákazníka. Typická je masáž bez oleje, jakási kombinace akupresury, jógových pozic a ájurvédských principů…