Tropická exotika kousek od hranic

Žádná bujná fantazie autorky. Tropical Islands neboli Tropické ostrovy jsou dokonalou iluzí exotického ráje. Teplo a slunečno s nabídkou relaxace i zábavy jsou zde zaručeny. Celoročně, čtyřiadvacet hodin denně. V největším evropském krytém akvaparku s mnoha atrakcemi a aktivitami, asi 60 km jižně od Berlína.
Za všechno může nákladní vzducholoď CL160, která nikdy nevznikla, protože firma, která ji měla stavět, vyhlásila insolvenci. Vyvstala tedy otázka, co s hangárem, ve kterém měla vzducholoď parkovat a který už byl kompletně hotový. Hangár byl 360 m dlouhý, 210 m široký a 107 m vysoký, na výšku by se do něj do něj vešla socha Svobody, naležato Eiffelovka a na plochu 66 000 m2 devět fotbalových hřišť. Němci pro něj našli atraktivní a navíc celoroční využití. Umístili do něj azurově modré moře, písčité pláže, romantické laguny, vodopády, vířivky, tropický prales s bujnou vegetací, palmami i mangrovy, buddhistické pagody, stylové restaurace s asijskými či africkými specialitami a také 25 m vysokou toboganovou věž, největší v Německu.
Rtuť teploměru se pohybuje kolem 26 °C a vlhkost vzduchu kolísá v rozmezí 40–60 %. Od nohou zde rozhodně nenastydnete, a to díky vyhřívané podlaze. Děti u 200 m dlouhé pláže Jižního moře plácají z písku bábovčičky, jiné si užívají obrovské prolézačky a další atrakce v klubu určeném pro nejmenší, jízdu jedním z tobogánů doprovází veselý vřískot, který doléhá snad až na druhou stranu haly, do tropického deštného lesa skoro s 60 000 rostlinami, kterým vede kilometrová naučná stezka…

Úplné znění článku naleznete v tištěné podobě časopisu Země světa č. 12/2015

Shopping Cart