Nad čtvrtí Nikolaiviertel se vznáší duch Bílé paní a kostelní věže jsou poprvé bílé. Braniborská brána oděná do červené, zelené a modré, barvami a vzory hraje i televizní věž u Alexanderplatzu, nové odstíny prozářily i Berlínský dóm. Tyto a další z padesáti symbolů metropole, jakými jsou třeba také Vítězný sloup či ruiny kostela Gedächtniskirche, budovy i náměstí, brány, věže i supermoderní Hlavní nádraží zaplavila každou noc pestrobarevná světelná show a nápadité projekce. Festival of Lights, který mají turisté v kalendáři akcí červeně podtržen vždy dva týdny v říjnu, ukázal beztak pestrobarevnou metropoli v ještě třpytivějších odstínech.
Ohňostroj barev a paprsků, motivy pruských kurfiřtů a buclatých barokních andělíčků, které naprojektovali němečtí kreativci, protínaly večerní a noční oblohu a přilákaly do metropole tisíce nadšenců. V „novém“ světle mámivých efektů se během třinácti dnů či spíše nocí ukázaly také četné hotely, třeba legendární Adlon na náměstí Pariser Platz, obchody a pasáže. Barvami hýřily nejenom fontány, ale i stromy na třídě Unter den Linden, které fosforeskovaly do hluboké noci a navigovaly k další atrakci.
V Berlíně nemusejí být ani Vánoce nebo technoparty, aby multikulturní město ukázalo svou přátelskou tvář a patřičně odvázalo své obyvatele i návštěvníky. Spektrum barev bylo prý vidět i z vesmíru. Berlín se prostě opět jednou vybarvil.
Další články z vydání o Berlínu zde