Ski Welt Wilder Kaiser

Ski Welt Wilder Kaiser – velehorská zábava

Šest zážitkových areálů na vrcholech známé lyžařské oblasti Ski Welt Wilder Kaiser, vypínající se nad údolím řeky Inn v sousedství Kitzbühelských Alp, láká v létě rodiny s dětmi.

Zážitkové areály se nacházejí u horních stanic kabinových lanovek v různých částech oblasti v nadmořské výšce 1100–1829 m a jsou snadno dostupné pěšky, a to i s kočárkem, nebo na kole, které si můžete nechat vyvézt lanovkou. Vzájemně jsou propojeny pohodlnými horskými cestami. Ač v obklopení velehor, není oblast mezi nimi nijak nepřístupná či strmá, naopak jde o rozlehlou zvlněnou náhorní planinu s pastvinami a lesy. S údolím je v létě spojena 12 kabinkovými lanovkami.

V zimě platí Ski Welt Wilder Kaiser za největší propojenou lyžařskou oblast Rakouska. Na jeden skipas můžete lyžovat bez odepnutí lyží na 280 km perfektně upravovaných sjezdovek, které propojuje 91 lanovek do obrovského lyžařského „cirkusu“. V létě si zájemci mohou zakoupit také „skipas“ – jedno- až čtrnáctidenní neomezenou jízdenku Kaiser-Jet, která platí na všechny lanovky oblasti, ale také na údolní autobusy spojující vesnice okolo Ski Welt Wilder Kaiser. Zdarma vám kabinovými lanovkami přepraví kolo, kočárek i invalidní vozík. Ostatně zdarma je i vstup do všech šesti zážitkových areálů! Nabízejí zábavu, dobrodružství, naučné stezky, koupání pro malé i velké děti, pro rodiče příjemné posezení a občerstvení na prosluněných terasách 50 horských chat s nezapomenutelnými panoramaty.

Ellmiho svět kouzel (Ellmi’s Zauberwelt) leží na vrcholu Hartkaiser (1555 m) nad vesnicí Ellmau, zodkud k němu vede Kouzelný expres – kolejová lanovka podobná té na pražském Petříně. Ellmiho svět kouzel zavede děti do tajemných příběhů mezi víly, skřítky, lesní duchy a ke kouzelné žábě jménem Ellmi. Před úchvatnou kulisou hor si děti mohou vyzkoušet šikovnost na několika stanovištích myslivecké stezky i na lezecké stěně.

Ježibabí voda, Hexenwasser v Hochsöll láká zejména za horkých letních dnů 60 vodními stanovišti. Děti si zde mohou vyzkoušet pumpování vody i další pozoruhodné fyzikální mechanismy, mohou se projít po nejdelší „bosé stezce“ v Rakousku, upéct chléb ve staré peci a seznámit se s různými řemesly od ražení mincí po broušení kamene štěstí v ježibabí dílně.

U horní stanice osmikabinkové lanovky vedoucí z Scheffau končí všední svět. Hradní bránou vstoupíte do světa fantazie KaiserWelt Scheffau. Kromě prolézaček, dílny, lezecké stěny a lesních skrýší si děti mohou vyrazit po stopách svišťů nebo za dech beroucími výhledy po císařské panoramatické cestě. Velmi romantickým výletním cílem je horské jezírko Jochstub’nsee. Toto idylické místo s výhledy na mohutný sklan..

Diskuze